Anasayfa » Flash Flash !!, Ziynet'in Kaleminden

404’le başladık, hadi bakalım:)

14 Temmuz 2010 2.564 views 11 Yorum

Staj yaparken canımın çok sıkıldığı bir gün karar verdim ve bir sitem olmalı dedim. Hani ne biliim, bilgisayar mühendisiyim falan filan derken bu konudaki fikrim pekişti. Evet sitem olmalıydı. Ama adı ne olmalıydı?

Kendimce birkaç tercihin arasında kalmışken, çevremdekilere de sorayım dedim ve ne göreyimm. Bissürü bissürü isimler bulundu. Neler yoktu ki içinde;  justziy.net mi dersiniz, ziiy.net mi dersiniz, lost countryofziy.net mi dersiniz ve daha niceleri:D e tabi aklım baya bi karıştı. Ve oylamaya karar verdik.Tam oylama sonunda referanduma gidecektik ki son anda “resmi bir isim” olması gerektigi düşüncesi açıkara farkla öne geçinceee, “ziynetnesibe.com” olarak karar vermiş oldum.Aslında sadece ben değil, hep birlikte vermiş olduk=)

Evet site adım da belli olmuşken, hazır stajımı Alsancak’ta yapıyorken ve dışarı çıkmak için de bahane bulmuşken, hemmen  yola koyuldum ve bankaya gittim. Tek amacım bir an önce sitemin aktifleşmesiydi. Bankaya gittim ve sıra almam gereken makinenin önünde öylece duruyorum. Hani bir şeylere basmam lazım ama neye=) Pek banka işleriyle haşır neşir olmamamın bedeli galiba:) Sonra arkamdaki arkadaş sağolsun yardım etti, önce bana aldı numara, sonra da kendine. Bir de baktım ki  ne göreyim. Sıra numaram 404=)) o an resmen “page not found”tum yanii.. 🙂

Neyse.. Sonra sıra 403 teki arkadaşa geldi. O yoktu, sıra bana geçti ve yukarısında 404 yazan gişenin önüne giderkeeen, birinin önümden gittiğini ve benim gişemde işlem yapmaya başladığını gördüm. Cık cık cık, çok ayıp!

Ben anladım onun 403 teki gelmeyen kişi oldugunu, mecburen orda bekliyordum. Numaramı alan arkadaş da ordaki 404 yazısına rağmen benim orda beklediğimi görünce, gelip önümdeki abiye sizin numaranız ne tarzında sert konuşmaya başladı ki, sonradan neyse ki büyümeden olay kapandı. Orda 6 tane gişe vardı ve ben sırf benim numaram yazdığı için önümdekinin işleminin bitmesini bekledim boşu boşuna. Neyse sağlık olsun. Sonunda bir sitem var.Ayrıca sitemle 404’ün ilk buluşması da gerçekleşmiş oldu.

Umarım bir daha bana ve siteme hiçbir zaman bulaşmaz:)

Ziynet Nesibe

11 Yorum »

 • Kelebekk:)) dedi ki:

  Kayıp ülkenin prensesinin de artık bulabileceğimiz bir adresi var sanırım:)))hayırlı olsun canım yeni siten hoş bir başlangıç olmuş bu yazıyla:)takiptesin;)

 • gfbaksu dedi ki:

  çok güzel bir yazının ötesinde çok güzel bir site 🙂 hayırlı olsun ziynet’cim..darısı başıma…

  Kübra AKSU

 • admin dedi ki:

  amin canım:) teşekkür ederim 🙂

 • lifetime dedi ki:

  hadi hayırlı olsun bebeğim=))

 • Ziynet dedi ki:

  aman da aman, kim gelmiş:)
  saol yavrum:)

 • ufuk adıyaman dedi ki:

  Yazıyı da siteyide çok beğendim 😉 güzel başlangıç , takiptesin ziynet hanım 😛

 • aysenur dedi ki:

  gözler sitende,gelismeler beklenıo,beenılıo da 🙂 😀

 • jöteM :) dedi ki:

  hayırlı olsunn basarılarınınn devamını dilyrmmm..

 • Ziynet (admin) dedi ki:

  teşekkürüm şuan 😉

 • BeKKe dedi ki:

  öncelikle siten hayr’lı ve daim olsun güzelim..hemen hemen bütün güzelliklere değinmişsin..(=
  insanı mest eden paylaşımları izlemeye devam..(=

  ”kovanın içinde ne varsa dışa onu sızdırır” demiş bir mübarek;)
  dışa sızdırdığın tüm güzellikler daim olsun bitanem..

 • Ziynet (admin) dedi ki:

  çk teşekkür ederim canım benim:)
  senin kalbinin güzelliği o =)

Yoruma Açığız! :)

Be nice. İçeriği çirkin olmadığı sürece her yoruma, öneriye ve soruya "evet" :)

Etiketler: , , , ,