Homepage » Oyun Oynayalım, Mühendis Çantam

Dosbox ile Volfied

1 September 2011 12,174 views 9 Comments

Küçükken oyun hastası olduğumu anlatmıştım şu yazımda https://ziynetnesibe.com/oyun-meraki . Orda da bahsetmiştim Volfied’tan. Geçenlerde oda arkadaşımın bu oyunu indirmesiyle içimde volfied yine yeni yeniden hortladı sanırım. Canımız sıkılınca volfied’a sarıyoruz hemen.

Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar olan tek tük oyunlardan biriydi, çocukluğumun büyük bir kısmını kapsıyor. Hatta gayet iddialıyımdır bu oyunda. Hala da fena sayılmam. Ancak işe bak ki, eskiden bu oyun ne kadar iyiydi, şimdi açabilmek için başka programlar kurup, komutlarla çalıştırılması gereken bir oyun, teknoloji sen çok fenasın! Öncelikle oynamak isteyenler için kurulumunu anlatayım. Ben kendi yaptığım şekliyle anlatıyorum, tabiki tek yol değildir: Bu oyunu herhangi bir siteden indirdim. Ancak çok eski olduğu için çalışmadı, muhtemelen sizde de çalışmayacaktır. Sonra dosbox’ı kurdum  ve volfied adı altında bir klasöre koydum. Bunları da tümden dosbox diye bir klasöre attım. Ve bu klasörü de c sürücüsüne yapıştırdım. Sonra dosbox’ı açtım. Dosbox’ı açınca şu şekilde iki ekran çıkıyor. Mavili olana bazı komutlar yazdım (fotoğrafa tıklayınca büyüyor, komutları görebilirsiniz)

 

Sonra da enter’a basınca oyun açılıyor:

Oyunu her açışımızdan önce bu komutları yazmak zorundayız maalesef. İddialıyım demiştim ya, hemen ayaküstü %99.9 yaptım sizin için. Hani yani babadan gelme taktiklerimiz var, o derece bir geçmişimiz var volfied’la:) İspatımı da göstereyim:


Ben oyunumu bitirmeye gidiyorum, hoşçakalın.

 

Ziynet Nesibe

9 Comments »

 • ege says:

  off ben volfied dosya sına giremiorum dosbox dan yardım edermisin

 • ege says:

  bide baya iyi yapmışsın 99.9%

 • ege says:

  bunu benim arkadaşın hotmaili ile aççtım 😀

 • Ziynet (admin) says:

  Yukarda anlatmıştım, aynısını yaparsan girersin sanırım.
  evet, uğraşmayı seviyorum %99.9 için. Sağol.
  son yorumunu da anlamadım, ama olsun:)

 • Sessiz Çocuk says:

  En son volfied i lisanstayken oynamıştım. Level 13 e kadar gelmiştim. sonrasında bir kaç kez uğraşmama rağmen yapamadım.
  Birde Nesibe hanım yorum atınca sitenizde direk yayınlanıyor. Bu normal mi? anlamadım ?)

 • Ziynet says:

  Size onaylanmış gözüküyor. Ben onaylamadığım sürece sizden başkasına gözükmüyor. Ama bazen kişileri tamamen onaylıyorum, o zaman her yorumları gözüküyor.

 • Abi says:

  allahım yarabbim yav eline salık da yaptım error felan filan files yazdı

 • Halef says:

  Illegal command: volfied.exe diyor bende devamini acmiyor

 • aybike says:

  llegal command: volfied. diyor ve açılmıyor delirecem pc windows 7 ultimate

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , ,