Homepage » Güzel Yazılar

Eylül Gökdemir – Bir Eşi Olmalı İnsanın

6 November 2010 19,818 views 4 Comments

Bir Eşi Olmalı İnsanın! Bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı… Aşık olduğu bir eşi olmalı! Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne.

Bir eşi olmalı insanın! Varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü… Kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!

Bir eşi olmalı insanın! Rüzgar O’nun kokusunu getirmeli, yağmur O?nun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam O’nu görecek diye, pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Bir eşi olmalı insanın! Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu… Güven duymalı, her şeyiyle. Başını göğsüne koyup huzurla uyuyabilmeli, tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı… Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da…

Bir eşi olmalı insanın! Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim!!

Bir eşi olmalı insanın! Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı… Aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp öpmeli yıllarca uzak kalmışçasına!

Bir eşi olmalı insanın! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın; bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiçbir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli.

Bir eşi olmalı insanın! Cennetten köşe almışçasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı… Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı insanın!

 


Eylül Gökdemir

4 Comments »

 • ewremim says:

  ?”Bazen uzaklara baktığımda gözlerini üzerimde hissetmek hoşuma gidiyor”
  diyor kadın.

  Erkeğe düşense sadece o an gözlerini kaçırmamaktır kadının üzerinden.
  ‘tarık tufan’
  çok güzel bir paylaşım ziynetcim…

 • Ziynet (admin) says:

  Beğendiğine sevindim:)

  Yazdığın söz de çok güzel geldi şiirin üstüne..

 • Eylül Gökdemir says:

  Aslında mensur bir yazı olan bu eserimi şiirleştirerek ve Can Yücel imzasını basarak iş güzarlık yapanlar olmuş. Fakat sizin gibi duyarlı ve nazik insanların var olduğunu görmek beni gerçekten de çok mutlu etti. Teşekkürler.

 • Ziynet (admin) says:

  Teşekkür edilmesi gereken kişi sizsiniz. Çok güzel bir eser yazmışsınız, emeğinize ve yüreğinize sağlık. Yorumunuzla beni onurlandırdınız, teşekkür ederim =)

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , , ,