Homepage » Mühendis Çantam

Facebook Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme

28 July 2010 2,768 views 9 Comments

Aramızda hesap dondurmayla hesap silme arasındaki farkı bilmeyen biri varmış hem de burnumun dibinde:) Facebook hacklendi diye kandırılan bu kişi, hemen gelip hesabını silmiş. Yani güya sildiğini zannedip dondurmuş. Sonradan bu kişi benden yardım isteyince, iş başa düştü. Her şeyi araştırdım, öğrendim:)

E ben de bir daha anlatayım da bilmeyen kimse kalmasın dedim etrafımda :p

Hesap Dondurma

Hesap dondurmak dediğimiz şey geçicidir. Bilgilerimiz hala Facebook’ta kalıcı olarak durur. İstediğimiz zaman tekrar açarak devam edebiliriz. Bunun için yapmamız gereken çok basit.

account > account settings‘ten (yani hesap> hesap ayarları)’ndan en alttaki deactivate account‘a tıklayın. Sonra sizi çok özlücek filan yazıları çıkabilir, aldırmayın. Zaten sizi facebook’ta göremediği için özlüceklerse özlemesinler. Sanal özlemlere de burdan sitemimi attığıma göre şimdi geçelim hesabı kalıcı silmeye!

Hesabı Kalıcı Silme

Facebook hesabınızı açın, en alt sağdaki help‘e tıklayın. Search box’ımıza delete yazın, yeterli. Sonra gelen seçeneklerden i want to permanently delete my account yazısına tıklayıp, ordaki here‘a basın. Veya hesabımı kalıcı olarak silmek istiyorum‘a tıklayıp ordaki burada‘ya basın. Sonra çıkan ekrana mail adresinizi yazın, gönderin. 14 gün dondurmuş muamelesi görüyorsunuz . Pişman olup da dönersiniz diye verilmiş galiba bu süre.Eğer nefsinize hakim olup da 14 gün girmezseniz 15.gün kurtuldunuz;)

Eğer bunlarla uğraşamam diyorsanız tamam tamam siz yorulmayın. Facebook hesabınızı açın ve şuna tıklayın, ekrana mail adresinizi yazın, yeter 😉

Görüşmek üzere..

9 Comments »

 • mbk! says:

  ahhahaa kim ki bu burnunun dibindeki kızzz :D:D

 • Ziynet (admin) says:

  hşşşt, çaktırmaaa.. haberi yok daha 🙂

 • mbk! says:

  bence olmasın da:D

 • Ziynet (admin) says:

  bütün temennilerim bu yönde 🙂

 • aysenur says:

  hesap silme olduundan haberım yoktu.sadce dondurma olduunu sanıodum taamm mııı!! bırıleri anlayamamıss burda bana laf edıo ya pis cokk kırıldım bırlık olup bna bunu yaptınız yaa u-nut-maaamm !! ska deill affetmem sizi 😀 kahyaa hele senii 😀

 • Ziynet (admin) says:

  ama bebeim.. biz hep seni düşündük, her şeyi ögren istedik.. mbk’mın da kötü bi niyeti olabilir mi hiçç? aşkolsunnn=P

 • aysenur says:

  ben sana diceimi dedim
  Bundan böyle olsa olsa seninle merhaba merhaba !! kızgın kırgın alıngan hıhh !!

 • Ziynet (admin) says:

  ben de dicegimi dedim, tamamen yanlış anlama:P
  ama yine de nasıl istersen öyle olsun bebeim, sen yeterki mutlu ol =))

 • aysenur says:

  ben nası istersem öle olck 😀 muckk 😀

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , , ,