Homepage » Güzel Yazılar

Frida’dan Diego’ya – Sevmekten Ne Zaman Vazgeçtim?

28 November 2010 20,957 views 6 Comments

Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.

Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.

Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim.

Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim.

Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim.

Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden “sen” olduğun için vazgeçtim.

Bencil olduğun için vazgeçtim.

Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi, çünkü sevgim yüceydi.

Ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım.

Bu yüzden ben de senden vazgeçtim.

Frida Kahlo

6 Comments »

 • Metehan says:

  eline sağlık :).her zamanki gibi buda çok güzel..ama erkekte seviyosa vazgeçmez .herşeyi göze alır…
  Frida Kahlo yanlış demiş bence…

 • Ziynet (admin) says:

  Frida yanlış mı söylemiş, doğru mu söylemiş tartışılır ama gerçekten güzel söylemiş.
  Paylaşımın begenilmesine sevindim. Teşekkürler

 • Sezuys says:

  Frida’nın erkek olduğunu da nerden çıkardınız da erkek seviyorsa vazgeçmemeli dediniz anlayamadım. Frida ünlü bir kadın ressamdır ve bir tavsiye, sevmek kadın ya da erkek için farklı değildir, keza vazgeçmek de öyle.

 • Ziynet (admin) says:

  Kimse Frida erkek demiyor zaten. Yorum yapan arkadaş, “ama erkek de seviyorsa vazgeçmez” demiş, yani o da Frida’nın kadın olduğunu söylemiş. Ben zaten paylaşmadan önce okudum ve biliyorum; ki yorumumda da aksini iddia eden bir şey yok. Dikkat edersen aynı şeyden bahsediyoruz.
  Sanırım sen yorumları daha dikkatli okumalısın.
  Ama yine de yorumun için teşekkürler.

 • UGLYBOSS says:

  Kim olursa sevgili ya da dost akraba ,aranızda paylaşacak bi şey kalmamışsa vazgeçmek en güzelidir.Dilim bunu söyler fakat söylerken de içim biraz sızlamıyor değil..Ama ne yaparsın işte.İçimi de acıtsa yolun sonu hep böyle bitiyor..

 • halil says:

  Halil Denizim Halil den Frida ya–= ( biz vazgeçmeyiz) (1).Frida Biz iyi yada kötü diye adlandırmayız sevgimizi.her dayim o yannda olmasada, yanındaymış gibi davranır hisseder yaşarız sevgimizi… (2).Frida biz kendi can sıkıntımızı sevdiğimizle paylaşmamamız onu umursamadığımızdan değil,gözlerinde az ıslaklık kaldığında ve yanağı büzüştüğünde kahrolmamızdandır ,kıyamadığımızdandır… (3).Frida biz gerçekten sevenler sevdiğimize yalan söylemeyiz ve gerçek sevenler yalan nedir bilmeyiz,beceremeyiz denesek bile elimize yüzümüze bulaştırırız.ve bilirizki yalan sevgiyi kurtarmaz. kaybederiz korkusundan korkarız… (4).Frida biz sevdiğimize gözlerine baktığımızda ,onun gözlerinde kendimizi değil,onun gözlerinde onu görürüz.ve karşımızda iken bir an kapatmayız ki o an bile çok özler geçen zamana acırız üzülürüz.ve yanındayken zamanın cabucak geçtiğine inanırız… (5).Frida biz her sabah sizin gibi giyinip kaçmayız ve sevdiğimizle sabah tanışmayız.biz sevdiğimizi sabah ya anlından öper yada uyandırmaya kıyamayıp yorganı sıkı sıkı kapatırız üşümesin diye… (6).Frida biz sevdiğimizin düşüncesinide sözünüde baş üstünde taşırız.sizin gibi yalandan cici kelimeler söyleyerek kandırmayız.ve düşüncelerini de terk bırakmayız.arkasında bir dağ gibi,göstermesekte söylemesekte dururuz… (7).Frida biz sevdiğimizin ağrısı sızısı olduğu zaman iki süslü kelimeyle geçiştirmeyiz.acısına acı olur yarasına merhem oluruz.sen merhem nedir nerden bileceksin ki ,gidip eczanelerde sorup alasın… (8).Frida biz sevdiğimizi kendi mutluluğumuz için değil,iyi günde kötü günde mutlulukta ve sağlıkta diye yemin eder ,her dayim yediğimiz içtiğimiz her lokmayı yarıya böler yeriz.budur bizim kendi mutluluğumuz. sen şimdi lokmayıda bilmezsin… (9).Frida bizim kadınlarımız bazı dönemlerde kendilerini mutsuz hissederler ve ilgisiz kaldıklarına iananır üzülürler.biz sevdiğimizi öyle görmeyede dayanamayız .değil tabloda mutsuzluğunu görmesini ,aynalar çatlar diye MAŞALLAH SÜBHANALLAH diye zikrederiz… (10).Frida biz bencillk nedir bilmeyiz sevgiğimize öylede davranmayız her neyse.biz kendimizi değil ,sevdiğimizi kendimizden daha çok severiz…bizim gerçeklerimiz var.leyla ile mecnun, aslı ile kerem, ferhat ile şirin vb niceleri… ( İŞTE BU YÜZDEN BİZ VAZGEÇMEYİZ Frida… ) Halil…

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , , , ,