Homepage » Ziynet'in Kaleminden

Grileşmeyen Pembem

4 January 2011 1,965 views No comments

Belli bir konu var mı aklımda, yook. Peki anlatmak istediğim bir olay, değişik bir bilgi, yoo hayır. E, demezler mi Ziynet niye yazıyorsun? Sorgulamayın işte, ben de bilmiyorum..

Bazen öyle olaylar yaşıyorum ki, içimde fırtınalar kopuyor, neler geçiyor aklımdan, ama ağzımdan bir kelime dahi çıkmıyor. Hani dostlar, arkadaşlar iyi hoş da; bazen kendimle paylaşmak bile zor geliyorken, başkasından medet ummak?

Çok sık yapardım eskiden. Değiştiremediğim, olmasını istemediğim bir şey mi var hayatımda? Hemen alırdım bir kağıt elime. Ama sıradan, köşesi yırtılmış, sayfadan koparılmış bir kağıt değil. En güzel defterimden, kenarları süslü olanlardan. Ama yazıyı yazacağım kısım ise sadece bembeyaz. Ve ben yazdıkça, hayal dünyamda grileşirdi o kağıt. Beyaz seçme sebebim de bu galiba, ne yazarsam onu yansıtıyor bana. Ben de hiç hız kesmeden devam ederdim yazmaya. O koyulaştıkça ben yazardım. Sonra kararırdı, öyle bir karanlık olurdu ki, sonunda dayanamaz yırtıp atardım. İşte o zaman da içim rahatlardı. Aslında yazacaklarım bittiği için değildi o kağıdın yırtılması. Tam da vazgeçtiğim, pes ettiğim an girişirdim yırtma teşebbüsüne. İşte ondan sonra, olup biteni kabullenmiş bir şekilde devam ederdim hayatıma. Yazmaya başlamam demek, vazgeçtim demekti; ama bunu kendime kabullendirmem, ancak o kağıdın karardığını görünce gerçekleşirdi.

Diyorum Ziynet burası kağıt değil, yırtıp atamayacaksın sonunda. Ama nedense bloğuma yazarken de yadırgamıyorum, çok da rahatım hatta. Belki de bunun sebebi: Ortası bembeyaz ve kenarları renkli..

Hep kötü şeyler mi yazardım, evet maalesef. Artık bu huyumdan vazgeçmeye karar verdim, hem güzelim kağıtlarıma yazık olmuyor mu sizce de. Şimdi yazmayacağım ya ben, artık hayatımda istemediğim bir şey de olmaz hem:) Gittikçe daha da beter olan bir dünyada yaşıyorum, doğru. Gerçekten çok garip insanlarla karşılaşıyorum ve zaman zaman yapılanlara hiçbir anlam veremiyorum, kabul. Hayatın bu kısımları gerçekten çok kötü gözüküyor. Peki ama ya hayallerim?

Yaa bi dakka, bu sayfada bir sorun var galiba. Hani, grileşmiyor hiç. Tam aksine pembe tonları mı oluşuyor yazdıkça. Neyse, ne diyorduk, evet evet hayallerim. Aaa bakın bakın, çok yaklaştık toz pembe tonuna. O zaman, durma vakti geldi çattı s…

Ziynet Nesibe

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: ,