Homepage » Ziynet'in Kaleminden

Hi 1!

17 July 2010 3,489 views 3 Comments
Hayvanlara karşı aşırı bi sevgim olmakla beraber, korkum da bulunmakta. Köpeklerden özellikle küçük olanlarından gerçekten korkuyorum. Bildiğimiz, tanıdığımız insanların hayvanlarının bile zararsız olduğunu kabul edip, beynimde bu işi bitirene kadaaar baya bir zaman geçiyor. Sonunda alışabiliyor olmam da büyük bir başarı bence, alkışlar bana gelsin!

İlkokuldayken daha korkusuzdum galiba. 4. mü 5. mi sınıfa gidiyordum tam hatırlamıyorum. Sinan Kuzucu diye biri gelirdi, kitaplarını kullanırdık biz, kaynak olarak. Hocamızın tanıdığı olduğu için gelir deney yapardı bize. Bir keresinde kurbağanın bacağını incelemiştik mikroskopta. Kanı hızlı akıyor vesaire filan, böyle basit şeylerdi. Bu gayet güzel bir başlangıçtı.

Tüm deneyler bu kadar masum değildi, gittikçe vahşileşmiştik :p Sonraki seferde hamsterlar üzerinde deney yaptık. Sınıfın kapısını kapamıştık. Küçük küçük hamsterların yanında iki tane de aşağıdaki resimde olduğu gibi büyüklerden vardı.Hamster diyemicem onlara bildiğin fare onlar, hıh:) İşte o büyükleri vermişti bize, isteyen kucağına alıyordu. Ben cesaret edemesem de bikaç kere tüyüne dokunmuştum, that’s it ! =)

Sonra geldik deney vaktine. Kalbin öldükten sonra hala atabileceğini göstercekmişiz bu deneyde. Yani hamsterlardan biri kurban olucak:) Bir hamster seçildi ve başladı kesme işlemi :/ Bir güzel kestik kafasını, iç organlarının arasından kalbini bulduk ve onu vücuttan ayırdık. Biliyor musunuz gerçekten de hala atıyordu. Küçücük bi kalp ve atıyor, çok tatlıydı:) Gerçekteeen.

Sonraki deney ise aramızdan kurban seçip onu kesmekti. Acaba insanın kalbiyle hamster’ın kalbi gerçekten aynı tepkiyi mi veriyordu? Evet, bunu denemeli ve bilim adına birimizi kurban etmeliydik. Çekiliş yaptık veee kim çıksa beğenirsiniz?.. hey hoopp, stop stop! Neler düşünüyorsunuz, yok artık siz de. Bu kadar vahşileşmedik!

Sonra bize iguana ve piton yılanı da getirmiş. Piton yılanı kocamandı. Zehirini aldığını söyledi ama alırken elini ısırmış, gel de cesaret et o pitonu tutmaya=) Tabi ki uzaktan izlemiştim olan biteni. Ama iguana çok değişik.(Sepsert mi yoksa semsert mi denir bilemedim, nese çok sert diim) Çok sert bir kabuğu vardı, böyle timsahın minyatürü=) Onu pitondan daha çok sevmiştim, en azından yılan gibi soğuk değil ve ayrıca yılan kadar büyük de değil.

İşte küçüklüğümde böyle olaylar yaşadım ve hayvanları çok sevmeme rağmen korku da barındırmaktayım. Ama kalbin o sevimliliği aklıma geldikçe, her gördüğüm hayvanı kesip kalbini çıkartasım geliyor:P demiycem tabikii =)

Hayvanların her türlüsünü seviyorum, hatta keşke mümkün olsa da ilerde büyük bahçeli bir evim olsa ve içinde çeşit çeşit hayvanlar besleyebilsem.. Evet güzel bir hayaldi!
ii bakın kendinize, c ya! =)
Ziynet Nesibe

3 Comments »

 • Metehan says:

  biraz daha o zmanlarda yaşasaydın soyu tükenen hayvan cinsi sayısı artıcaktı 🙂 bu arada baya bi cesaretliymişsin 🙂

  ve bişey daha var pitonun zehirli olduğunu ilk defa senden duydum 🙂

 • Ziynet (admin) says:

  bak ben bunu hiç düşünmemiştim.
  araştırdım da zehirli deilmiş ama ısırınca canlı enfeksiyon kaparmış. zehir kadar kısa süre deil, 20 dk filanmış. belki de bunu kastetmiştir.
  bilemiyorum

 • Metehan says:

  haha 😀 iyi kandırmışlar o zman . nese artık biliyosun neye inanıp neye inanmayacağını 🙂

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: ,