Homepage » HTML

HTML Training Courses

22 July 2010 1,524 views 1 Comment

En kolay olacağını sandığım ama bir o kadar da projesinde zorlandığım bir dersti “ CENG 100 – Computer Engineering Orientation ” .

Dersler çok zevkliydi. Derse bilgisayarlarımızla gidiyorduk, bat dosyalarıyla bişeyler yapıyorduk, Visual Box’ı kuruyorduk, tek bilgisayar üzerinde birden fazla işletim sistemini kullanmayı öğreniyorduk, Linux’u filan deniyorduk, hocamız da çok kafa biriydi hiç sıkılmıyorduk. Vizesi yoktu, quizi yoktu, bir tek yoklaması vardı. Her şey süper gidiyordu bu derste. E bir de html öğrenmiştik, ne güzel ve rahat bir dersti bu! Taaa ki, hoca proje yapacağımızı söyleyene kadar.

Geçme notumuz bu projeye bağlıydı. Projemiz de site yapmaktı. Oh my godd! Hiç bir bilgim yoktu, free hosting diyordu, sitenizin şu kısımları olcak diyordu, böyle bir şeyler diyordu hoca. En başlarda oturup önce html bilgimi geliştirmeliydim. Videolar izlerken, siteleri araştırırken filan proje vakti yaklaşıyordu. Başta sıfır olan tüm html bilgim bu kısacık “yumurta kapıya dayanınca” vaktinde oluştu. Hiç yoktan bir site yapmak gerçekten zormuş. Hazır hiçbir program kullanamıyorduk. En zor da görsel kısmı ayarlamaktı. Değerleri düzgün vermek, durmadan F5, F5, F5.. Oldu mu diye deneye deneye bi hal oluyor insan. Ama neyse ki halletmiştik. Dedim ki bu bilgileri tamamen unutmadan önce kalıcı olması açısından, burda paylaşsam iyi olabilir. Paylaştıktan sonra unutsam da bir şey olmaz nasılsa 😛 Hem belki size de faydalı bir şeyler çıkar bu bölümden.. Html kısmında tekrar görüşmek ümidiyle, by!

1 Comment »

  • Ceng 100 / Bilm 100 Courses | Ziynet Nesibe says:

    […] ders hakkındaki düşüncelerimi HTML Training Courses‘ta belirtmiştim. Şimdi bu derste “HTML dışında” yararlı olabilceğini […]

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , ,