Homepage » Kültür Parçacıkları

My Name is Khan

7 June 2011 2,145 views 4 Comments


2010 yapımı Hint filmidir. Shahrukh Khan ve Kajol’un başrolü paylaştığı bir film. Özellikle Shahrukh Khan’ın oyunculuğunu ben çok beğendim.

Konusundan biraz bahsedecek olursak: Rızvan Khan müslüman biridir ve otizm tarzı bir rahatsızlığı bulunmaktadır. Annesiyle birlikte geçirdiği hayatı, annesi ölene kadar devam eder. Onu kaybedince küçük kardeşinin yanına gider. Kardeşinin onunla yaşamaya alışması da zaman alır. Orada Mandira ile tanışır, Mandira Hindu’dur ve Rızvan’ın hastalığına rağmen evlenirler. Ancak her şey Mandira’nın oğlunun, annesi evlenince aldığı “Khan”soyadından dolayı döverek öldürülmesine kadar sürer. Mandira oğlunu Rızvan yüzünden kaybettiğini düşünür ve artık Rızvan’i istemez. Rızvan hastalığından dolayı olayı tam anlamaz ama Mandira onu istemediği için gider. Ancak gitmeden önce ne zaman geleceğini sorar. Mandira da Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, “adı Khan olsa bile terörist olmadığını” açıklarsa geri gelebileceğini söyler. Rızvan da hastalığından dolayı bunu gerçek zanneder. Ne olursa olsun Başkan ile görüşecektir. George Bush’un yanına gittiği zaman ise durmadan aynı şeyi tekrarlar: “My Name is Khan and i am not a terrorist “. Ancak terörist olduğunu söylediği gibi yanlış anlaşılmadan dolayı tutuklanır… Sonra bir sürü olaylar daha olur; ki anlatırsam izlemenizin bir anlamı kalmaz:)

 

Ancak sonunda başkan seçilen Obama ile buluşur ve Obama’nın ona dediği şey ise:  “Your name is Khan and you are not a terrorist” olur.. Film kendisini izlettiriyor ve ayrıca vermiş olduğu mesaj da çok güzel. Terör ile din arasında bağ olduğunu koşulsuz beynine kazıyan insanlara güzel bir cevap!
Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

 

4 Comments »

 • mahmut deniz says:

  NO COMMENT…

 • Ziynet (admin) says:

  beğendin mi beğenmedin mi anlamadım ama, sağol Mahmut:)

 • mahmut deniz says:

  beğendim tabi

 • Ziynet (admin) says:

  o zaman sevindim:) teşekkürler

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: , ,