Homepage » Ziynet'in Kaleminden

Tesadüfe İnananlarla Karşılaştım ‘tevafuken’

31 January 2018 727 views No comments

Çok değer verdiğim yerler var kalbimde. Oraya kimseleri koyamıyorum, çünkü bir kere koyup orada ilelebet kalmasını istiyorum. Zeminini hazırlıyorum, kendimi dizginliyorum, içini huzurla doldurup kapılarını kapatıyorum o yerlerin. Toz olmasın, kimse gelip de bir kere kapısından bile bakmasın. Özel olsun. Ne kadar kişi görürse o kadar değerli değildir. Bazı şeyler ne kadar kişi görürse o kadar değersizleşir. O misal gözden ırak, gönülden ırak mekanlarım var. Kimi yerler sahibini buldu orda. Mesela birçok arkadaşım olabilir, ama çok özel dostlarım var. Bakışından ne demek istediğini anladığım, hareketlerinden hislerini çıkardığım.. Onlar ki çoktan kuruldu yerlerine kalbimde. Ancak o boşluk yerler ne dolmadan tam anlamıyla huzur veriyor, ne de doldurma aşamasında..

Bir kere gördüğüm insanları unuturum ben. Bir olay yaşamadığım, sadece tanıştırıldığım insanları pek hatırlamam. Hatta üniversitede yolda yürürken bazen selam verenler olur da kim olduğunu bilmeden alırım selamını. Belki de bazıları selam vermiyorum diye kızıyordur ama öyle, yer etmeyen kimseyi bilmem görmem. Ama bazı insanlar bir şekilde hayatınızda hep olur, kenardan kenardan, az az.

Hassas noktalar. Hele ki kader gibi çizgileri belirli alanlarda çok hassas noktalar. Nasibindeki kişi belli değil mi. İste onu. Kalpleri elinde tutandan iste. Her şeye gücü yetenden iste. Usulünce çabala, dualarından düşürmeyerek.

Tesadüf yok hayatta. Birini bir yerde görüyorsan tesadüf değil, yolun kesişiyorsa da.

Niyetleri bilen de O, yaptıklarını gören de, kalpleri ısındıran da, sevdiren de, soğutan da. Niyetimizi de biliyorsun, yaptıklarımızı  da.. Senden gelen her şeye razıyız, hayırlısıyla nasip et..

4-5 sene once başladığım bu yazıyı da şimdi tamamlamak nasip oldu. Toz olmasın deyip de tertemiz tuttuğum yerlere, kenardan kenardan hep hayatımın bir parçası olan kocam geldi oturdu. Artık kalbim doldu. Kızım da geldi, kalbim taştı, çok şükür. Kalbinizi temiz tutarsanız, içine de dualarınızla güzelleştirdiklerinizi koyarsanız, her şey tertemiz devam eder hayatınızda. Az, öz ama tertemiz insanlarla karşılaşmanız dileğimle..

Comments

Any comments are welcome.

Etiketler: ,