Anasayfa » Ziynet'in Kaleminden

Yön Kavramım Yok Benim

26 Eylül 2011 1.936 views 7 Yorum

İstanbul’a geldiğim sırada bir yerlerde düşürdüm sanırım. Her şey iki senedir aynı tarafta olan yurdumun değişip, karşı tarafta olan yurda geçmemle başladı. Her şey beynimde ters döndü. Henüz yurtta yeniyken, okula gitcem diye bindiğim ve Avcılar’a gelince fark ettiğim bir özellik. Her şey bi anda oldu.

Ne kadar anlatılsa da nafile. Büyük Çekmece’de okuldan dönüşte de, Avcılar’dan yurda gelirken de, Parseller’de Mado’da tam iki yerin arasındayken de uzuun uzun anlatmaya çalışan arkadaşlarım oldu. Kimler geldi, kimler geçti; ama tüm uğraşlar faydasız. Nasıl mı yaşıyorum, düşündüğümün tam tersini yaparak. Mesela okula mı gidiyorum, o zaman Avcılar’a gitcekmiş gibi düşünüyorum, that’s it!

Şuan Arçelik’te staj yapıyorum, Beylikdüzü’nde yine. İlk hafta burda bir arkadaşımda kalıyorken yine aynı durum vardı. Şimdi kuzenimdeyim, karşıdan geliyorum, servise binip Arçelik’te iniyorum. Yani bu aralar normal düşünebiliyorum. Bu özelliğimi öğrenen bir arkadaşım da geçen gün serviste, şirkete giderken sordu: Arçelik ne tarafta şuan diye. Ben de düşündüm ki, gittiğimiz yöndedir, düz gidiyorsak ilerdedir. Zekaydım o an:D Ama Arçelik’i geçip ilerden geri dönüyormuşuz; yine bilemedim. Bu durumda bile çok da normal düşünmesem iyi olabilirmiş demek ki. Bu yazıyı da yazdığıma göre tescilliyim artık. Bu durumu bilmeyen kalmasın, duyan yadırgamasın, yol soranlar da, ne dersem tam tersini yapsın:)
Söylemedi demeyin!

Ziynet Nesibe

7 Yorum »

 • mahmut deniz dedi ki:

  şii sen şimdi taaa karşıdan beylikdüzüne staja mı geliyosun ???

 • Ziynet (admin) dedi ki:

  maalesef 🙁 1,5 saat yol – 9,5 saat staj – 1,5 saat yol üçlüsü peşimi bırakmıcak, şu staj bitene kadar :/

 • mahmut deniz dedi ki:

  biliyorum biliyorum aynı dert bende de var da sen yurtta kalmıyo musun ki yaa

 • Ziynet (admin) dedi ki:

  yurtta değilim, biraz uzak kalayım, özleyeyim:). kuzenimde kalıyorum, bide bebegimiz var 3 aylık, o yüzden burda kalmak çok fazla cazip 🙂

 • lifetime dedi ki:

  yine bi yanlışlık var yaaa=)) 2 sene boyunca yurdumuz aynı yerde değildi. ilk yurt bi tarafta diğer 2si diğer taraftaydııı=)

 • Ziynet (admin) dedi ki:

  hadiiiii 🙂 ya ilk iki yurdumuz aynı tarafta değil miydi:) ayşem sen bile öğretemediysen, yok olmucak. öğrenemicem belli ki =)

 • Sessiz Çocuk dedi ki:

  Nesibe Hanım,
  Öyle demeyin, öyle arkadaşlar varki çalıştığı için 10 yıldan uzun süre karşıdan gidip geliyor.Bu da hafta içi hergün 3-4 saat yolda demek.Şükredin bence.

Yoruma Açığız! :)

Be nice. İçeriği çirkin olmadığı sürece her yoruma, öneriye ve soruya "evet" :)

Etiketler: